درحال بارگذاری ....
به مرکز فروش انواع سنگ ساختمانی خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : رئیس سازمان مالیاتی: برخی مشاغل اعتصاب هم کنند مالیات بر ارزش افزوده را از آنها می گیریم!

رئیس سازمان مالیاتی: برخی مشاغل اعتصاب هم کنند مالیات بر ارزش افزوده را از آنها می گیریم!

تاریخ ارسال پست:
شنبه 17 مرداد 1394
نویسنده:
salehi
تعداد بازدید:
936

رئیس سازمان مالیاتی: برخی مشاغل اعتصاب هم کنند مالیات بر ارزش افزوده را از آنها می گیریم!

رئیس سازمان مالیاتی: برخی مشاغل اعتصاب هم کنند مالیات بر ارزش افزوده را از آنها می گیریم!


عسکری در بخش دیگری از سخنانش به اختلافی که این سازمان با صنف سنگبریها دارد، اشاره کرد و گفت: اخیرا با سنگ بری ها اختلافی داریم. سنگ برها را می گوییم، نه مغازه هایی که سنگ می فروشند. بلکه کارگاه ها و کارخانه هایی هستند که سنگ بری دارند. اینها قانون مالیات بر ارزش افزوده را اجرا نمی کنند. ۶ هزار مودی مالیاتی دارند ولی فقط ۲۸۰۰ نفر ثبت نام کرده اند و از این تعداد نیز ۷۰ درصدشان اظهارنامه نمی دهند. هر روز هم اعتراض می کنند که سازمان مالیاتی به ما سختگیری می کند. باید به آنها سخت گرفت. آنها هنوز دنبال این هستند قانون را اجرا نمی کنند.
رئیس سازمان مالیاتی گفت: این صنف اخیرا در اصفهان اعتصاب کردند. ما نمی گوییم بروید اعتصاب کنید، بلکه می گوییم قانون را اجرا کنید. می گوییم شما برای عدم اجرای قانون نروید اعتصاب کنید. پارسال نیز تفاهم نامه امضا کردیم که ثبت نام کنند و از اول ۹۳ صورتحساب صادر کنند. قرار شد ما دوره های قبلی را تا پایان ۹۲ بر اساس اظهار و توافق ببندیم. اولا آنها ثبت نام نکردند. ثانیا اظهارنامه ندادند و بسیاری نیز اصلا قانون را اجرا نکردند. من چه کمکی می توانم به تو بکنم که ثبت نام نکرده ای، اظهارنامه نداده ای و اصلا قانون را اجرا نکرده ای؟
او با تشریح نحوه کسب و کار این صنف گفت: اصل این صنعت، سنگ کردن نمای ساختمان و کف ساختمان است. ساختمانی که ۲۰ هزار متر نیاز به سنگ دارد، نمی رود ساختمانهای بزرگ از سنگ فروشها سنگ بخرند. آن کسی که ۲۰ طبقه سنگ می خواهد، می رود پیش سنگبر و می گوید ۲۰ هزار متر سنگ یکدست می خواهم. او نیز سراغ یک معدنکار می رود و ۲۰ هزار متر سنگ می تراشد و به او می دهد. ۲۰ هزار متر سنگ فروخته و باید فاکتور بدهد. قریب به اتفاق سنگی که در کشور ساختمانی می شود، اینطور خرید و فروش می شود. اینها حاضر به دادن فاکتور نیستند. چون نمی خواهند ماهیت فعالیتشان در اقتصاد رو شود، من را به سنگ فروش جزء حواله می کنند. سرریزشان از ۲۰ هزار متر اصلی را به سنگ فروش خرد کنار خیابان می دهد. اینها تعداد خاصی در کشور بیشتر نیستند. خانوادگی نیز هستند و ایل و تبارشان رابطه نسبی و سببی دارند و در مقابل نظام مالیاتی کشور می ایستند. من حاضر نیستم امتیازی به هیچ گروهی بدهم و در چهارچوب توافق عمل می کنم. خیالشان را راحت می کنم اگر در مسیر قانون قرار نگیرند، قانون را درباره شان اجرا می کنیم.


خبرنگاری ازاوپرسید: مردم می گویند اگر مالیات بر ارزش افزوده به دست سازمان مالیاتی می رسد، مشکلی نداریم ولی وقتی می رویم چلوکباب می خوریم، فقط پول از ما گرفته می شود ولی مالیات را به سازمان مالیاتی نمی دهند. چطور به مردم اطمینان می دهید مالیاتی که می دهند به دست سازمان مالیاتی می رسد؟
عسکری جواب داد: اطمینان می دهم بیش از ۹۰ درصد مالیاتهایی که مردم پرداخت می کنند سازمان مالیاتی دریافت می کند. مواردی هست که مردم پرداخت می کنند ولی مودی به هر دلیلی کمتر ابراز می کند که سعی می کنیم از آنها وصول کنیم.


خبرنگاری پرسید چرا در برخی شهرها به خاطر گرفتن مالیات، برخی کسبه مغازه خود را بسته؟
عسکری گفت: من قبول ندارم برخی صرفا به خاطر مالیات مغازه خود را ببندد. بسته شدن و فعال شدن یک فعالیت در همه اقتصادها هست. مگر در اقتصادهای دیگر مغازه ای نداریم بسته شود؟ او به سود و زیان خود نگاه می کند. اگر کسی بگوید فقط به خاطر مالیات من مغازه ام را بستم، من رسیدگی می کنم. برخی می گویند به خاطر از زیربار قانون دررفتن، در مغازه اش را می بندد ولی یک ماه بعد باز می کند چون این پولهایی که گرفته آنقدر شیرین است که حاضر نیست مغازه اش را ببندد.

نظرات این مطلب
کد امنیتی رفرش
برای ورود به کانال تلگرام «صنایع سنگ صالحی» روی نوار آبی کلیک کنید